APLIKACE TN.CZ
Domácí

Mladý Čech (†17), který se zranil při jízdě na střeše metra ve Vídni, zemřel

Mladík z Česka, který od úterý bojoval o život ve vídeňské nemocnici, zemřel. V sobotu o tom informovala rakouská média. Jeho kamarád je stále v kritickém stavu. Oba se vážně zranili při jízdě na střeše vídeňského metra.

Jeden ze dvou mladých Čechů, kteří se v úterý zranili při jízdě na střeše vídeňského metra, svým zraněním podlehl v traumacentru Meidling. Podle portálu ORF zemřel 17letý mladík, zatímco jeho o rok starší kamarád stále bojuje o život ve vídeňské všeobecné nemocnici. Jeho stav se nezměnil.

Oba mladíci krátce před příjezdem do stanice Schönbrunn narazili do nadchodu. Na střeše metra s nimi jeli i dva Rakušané. Šestnáctiletý mladík vyvázl s lehkým zraněním a třináctiletému chlapci se nestalo nic. Měl to být právě nejmladší účastník nebezpečné jízdy, který přivolal pomoc. Řidič metra skončil v péči psychologů.

Související obsah

​​"Vyzýváme vás, abyste se zdrželi takových neuvážených a život ohrožujících akcí. Žádné video na tiktok, zkouška odvahy ani selfie na světě nestojí za to, abyste lezli na metro nebo tramvaj a riskovali svůj život," tlumočil web w24.at výzvu společnosti Wiener Linien, která provozuje většinu veřejné dopravy ve Vídni a Rakousku.

Video z incidentu, které koluje na sociálních sítích, ukazuje, jak dva Češi sedí nebo leží na střeše jedoucího metra a pózují na kameru. O chvíli později vjíždí souprava pod most a oba leží na břiše. Krátce předtím, než metro vjede do stanice Schönbrunn, se muži narovnají a vjíždějí do stanice zády k nadchodu. Video končí scénou, kdy oba leží na střeše vlaku s vážnými zraněními hlavy. 

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz