APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Vietnamská lékařka zemřela po očkování vakcínou AstraZeneca

Na anafylaktický šok zemřela v pátek ve Vietnamu pětatřicetiletá lékařka, které byla ve čtvrtek podána vakcína společnosti AstraZeneca. Tamní ministerstvo zdravotnictví oznámilo, že šlo o “velmi vzácný“ případ projevu vedlejších účinků tohoto léku. Regulační orgány pro léčiva v EU a ve Spojeném království uvádí anafylaxi jako potenciální vedlejší účinek vakcíny AstraZeneca. Do 28. dubna dostalo první dávku vakcíny AstraZeneca odhadem 22,6 milionu lidí ve Velké Británii, zatímco obě dávky dostalo 5,9 milionu, uvedla agentura. Anafylaxní reakce byla ve Spojeném království zaznamenána přibližně u 590 osob.

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz