APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Australský stát Victoria čeká týdenní lockdown

Druhý nejlidnatější australský stát Victoria vstoupí do týdenního lockdownu. Novinářům v Melbourne to oznámil úřadující premiér státu Victoria James Merlino. Občané Victorie tak od čtvrteční půlnoci budou moci opustit své domovy pouze kvůli nezbytné práci, zdravotní péči, nakupování potravin, cvičení nebo očkování proti koronaviru. Merlino uvedl, že stopovací zařízení identifikovala více než 10 000 primárních a sekundárních kontaktů, které by musely být umístěny do karantény, testovat a izolovat se, a dodal, že "toto číslo bude i nadále růst a měnit se". Opatření se dotkne asi sedmi milionů obyvatel.

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz