Zpravodajství

Dostane modrá Praha zelený odstín?

Dostane modrá Praha zelený odstín?

Komunální volby v Praze skončily drtivým vítězstvím občanských demokratů. ODS má v novém zastupitelstvu pohodlnou většinu zástupců, přesto vyjednává o koalici se zelenými. Možné dohodě se nebrání ani primátor Pavel Bém (ODS).

Rozhovory mezi ODS a zelenými ale nejsou žádnou idylkou. Podle šéfky vyjednávacího týmu zelených Petry Kolínské jsou největší rozpory mezi ODS a SZ v dopravní oblasti. Občanští demokraté podporují výstavbu metra na ruzyňské letiště, zelení se k metru na Ruzyni stavějí s rozpaky.

"V personálních věcech jsme se také neposunuli," uvedla Kolínská. Zelení by chtěli, aby komise a výbory města byly obsazeny poměrně podle počtu získaných mandátů v zastupitelstvu. "Měla jsem dojem, že ODS s tím nemá problém, ale nepadlo tam určitě ano, ani v žádném případě ne," podotkla předsedkyně zelených v metropoli.
Na dnešní schůzce se podle ní nic zásadního nedomluvilo ani nerozhodlo. Další jednání bude v pondělí, kdy by se mělo s konečnou platností dohodnout obsazení komisí a výborů, dodala.
Občanští demokraté budou mít v sedmdesátičlenném zastupitelstvu většinu 42 hlasů a mohou vládnout sami. Zelení získali šest mandátů.
Zástupci ODS se již rovněž dvakrát sešli s představiteli SNK Evropských demokratů, na programech se v podstatě shodli.

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz