Zpravodajství

Podzimní trendy účesy

Přejete si nový sestřih a nevíte, který zvolit? Ještě něž se začnete před zimou schovávat do čepice, můžete si užít nový a příjemný účes. Ptáme se za vás. Co se nosí letos na podzim?

Většina trendů, včetně těch kadeřnických vzniká rok co rok v Paříži. Letos budete dle slov odborníka rozhodně „in" v tlumených a přirozených barvách. Barva země, jemná hnědá, béžová, oranžová, to jsou ty pravé tóny, do kterých byste se měly o letošním podzimu zahalit. To se týká samozřejmě i líčení a oblečení.

„Co se týče střihu," radí Libuše Krištofová, prezidentka Společenstva kadeřníků a kosmetiček České republiky, „máte volnou ruku." Nosí se totiž všechny krátké, dlouhé i polodlouhé sestřihy. Hlavně by vaše vlasy měly vypadat přirozeně a vzdušně.

Žehlit či nežehlit?
Vlasová žehlička je stále aktuální, protože rovné vlasy jsou v kurzu. Ženám, které mají od přírody vlasy vlnité, jejich žehlení Krištofová vřele doporučuje. Při častém žehlení se však vlasy mohou lámat a trhat. Proto si je před ním nastříkejte sprejem, který vlasy ochrání proti teplu. Ten koupíte v každém dobrém kadeřnictví nebo v drogerii. Před samotným žehlením je také třeba vlasy dobře vyfoukat přes kulatý kartáč - celý proces je potom jednodušší a při rovnání se tolik nezapotíte. Vaše vlasy potřebují po létě dobrou kosmetiku, aby se jim vrátilo jejich zdraví a lesk. Nezapomeňte však o ně dbát i vnitřně! Užívejte vitamíny a buďte v pohodě, protože vašim stresem trpí právě i vaše vlasy."

Tip!
Vajíčko pro krásné vlasy

Jednoduchý a účinný recept pro zdravou hřívu
- Na suché a poškozené vlasy je vhodné nanést vaječný žloutek rozšlehaný se dvěma lžícemi olivového oleje. Směs nechejte působit pod teplým zábalem z fólie a ručníku 20 - 30 minut.
- Křehkým vlasům prospěje žloutek smíchaný se dvěma lžícemi jogurtu.
- Pro mastné vlasy se hodí kúra připravená z vaječných bílků - ušlehejte z nich tuhý sníh, vetřete do vlasů a nechejte působit 20 minut.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz