Zpravodajství

Bezdomovci chtějí na zimu dobrovolně za katr

Bezdomovci chtějí na zimu dobrovolně za katr

Podívejte se na nový trend českých bezdomovců. Co udělají, aby přečkali třeskutou zimu? Spáchají drobný přestupek a mají vystaráno. Ve vazbě, nebo ve vězení je pro něj zajištěno teplo, jídlo a nejnutnější potřeby. Nemusí tak hladovět a mrznout na ulici.

Zdroj: TV Nova

"Někteří říkají, že já už něco provedu, abych se dostal za katr. Tam je teplo, budu tam jídlo," říká jeden z bezdomovců, který je jako doma na chebském vlakovém nádraží.

 Jeho kolegové například kradli železo. "Já když budu chtít jít za katr, tak vezmu nějakou železnou tyč, rozbiju výlohu, vezmu si odtamtud zboží... nebo si tam sednu, otevřu si flašku rumu a počkám, až přijedou policajti," prozrazuje, jak se jednoduše dostat do vazby.

Malý problém ale může spočívat v tom, že  "člověk nikdy neví, kolik dostane". "Když dají půl roku, tak to vyjde zase na to jaro, pustějí ho ven a je to dobrý," říká. Ale za některé činy může hrozit i několik let.

Takové případy se podle mluvčího pražské policie Ladislava Bernáška opravdu v současné době objevují. Jeho slova potvrzuje i chebská policejní mluvčí. "Nelze vyloučit, že důvodem k tomu je, aby zimu a mráz přečkali v teple," dodává.

 

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz