Zpravodajství

Bezdomovci chtějí na zimu dobrovolně za katr

Bezdomovci chtějí na zimu dobrovolně za katr

Podívejte se na nový trend českých bezdomovců. Co udělají, aby přečkali třeskutou zimu? Spáchají drobný přestupek a mají vystaráno. Ve vazbě, nebo ve vězení je pro něj zajištěno teplo, jídlo a nejnutnější potřeby. Nemusí tak hladovět a mrznout na ulici.

Zdroj: TV Nova

"Někteří říkají, že já už něco provedu, abych se dostal za katr. Tam je teplo, budu tam jídlo," říká jeden z bezdomovců, který je jako doma na chebském vlakovém nádraží.

 Jeho kolegové například kradli železo. "Já když budu chtít jít za katr, tak vezmu nějakou železnou tyč, rozbiju výlohu, vezmu si odtamtud zboží... nebo si tam sednu, otevřu si flašku rumu a počkám, až přijedou policajti," prozrazuje, jak se jednoduše dostat do vazby.

Malý problém ale může spočívat v tom, že  "člověk nikdy neví, kolik dostane". "Když dají půl roku, tak to vyjde zase na to jaro, pustějí ho ven a je to dobrý," říká. Ale za některé činy může hrozit i několik let.

Takové případy se podle mluvčího pražské policie Ladislava Bernáška opravdu v současné době objevují. Jeho slova potvrzuje i chebská policejní mluvčí. "Nelze vyloučit, že důvodem k tomu je, aby zimu a mráz přečkali v teple," dodává.

 

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz