Zpravodajství

Finanční policie zrušena na objednávku?

Finanční policie zrušena na objednávku?
Zdroj: TV Nova

Kriminální policie Policejního prezidia jednala letos v říjnu s pracovníky Finanční policie. Ze schůzky pak pořídili zápis. V první verzi zápisu je uveden výrok zástupce ředitele kriminální policie Jana Chmelíka, který řekl, že ke zrušení finanční policie došlo i na politickou objednávku.

Televizi Nova se ale podařilo zjistit, že z této schůzky existuje i druhý zápis. V jeho textu už tato věta chybí. První verze v textu doslova uvádí, že Chmelík neví, jaký je přesný důvod uvažované reorganizace, a že jde prý o politické zadání.

Osudná věta o rušení finanční policie na politickou objednávku zaujala i dva pracovníky tohoto útvaru. „Tu verzi, o které dnes víme, že je původní, tak tu jsme četli všichni a všechny nás tam překvapila a upoutala ta věc, kde plukovník Chmelík mluví o tom, že důvodem reorganizace finanční policie je politické zadání," vysvětluje zdroj.

V nové, podle všeho upravené verzi už Chmelíkova politicky nepřípustná věta chybí. Proč Chmelíkova věta z prvního zápisu nyní v dokumentu chybí? Já jsem o politických důvodech nikdy nemluvil", odmítá nyní sám Chmelík svůj dřívější výrok.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz