Zpravodajství

Vláda včera jednala až do půlnoci

Vláda včera jednala až do půlnoci

Česká vláda měla včera večer na programu jedno z nejdelších jednání za celou svojí dosavadní existenci. Mezi tématy, která se tu probírala, byly tyto následují věci: změna v otázce šetření trestných činů policistů, zvýšení trestů za převaděčství a rovněž změna v čerpání financí z Evropské unie.

Zdroj: TV Nova

Ministři spolu s Mirkem Topolánkem včera před novináře předstoupili až těsně před půlnocí. Politici oznámili rozhodnutí zvýšit tresty za převaděčství. Rovněž prohlásili, že šetření trestných činů policistů by mělo probíhat jinou formou než dosud. Tento problém byl projednáván na žádost Rady vlády pro lidská práva. Nelíbí se jí, že trestné činy policistů vyšetřuje Inspekce ministerstva vnitra. Podle ní by měl tyto činy vyšetřovat nějaký nezávislý orgán. Mirek Topolánek souhlasil s hledáním nového řešení. Vyslovil se ale pro lepší, systémové řešení, než jaké navrhuje Rada.

 Vláda rovněž schválila změnu v systému čerpání financí z Evropské unie. Dále se zavázala, že v příštím roce dohlédne na to, aby VZP uhradila většinu svého dluhu.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz