Zpravodajství

Maurerová a Brzobohatý nadělovali

I letos se zástupci televize Nova vydali na již tradiční předvánoční nadělování. Jejich cesta vedla do Kytína, do tamního Domova důchodců. Babičkám a dědečkům zpívali a dárky rozdávali Michaela Maurerová a Ondřej Brzobohatý.


„Do Kytína jezdím ráda, už je to pro mě taková předvánoční tradice, jsou tady moc fajn lidi," povídá Míša Maurerová a přitom vybaluje z auta desítky vánočních pozorností od televize Nova. „Minulý rok jsme tady byli s Karlem Voříškem a Ilonou Svobodovou, zpívali jsme víc než hodinu koledy," vzpomíná. Letos se bude jisto jistě taky zpívat, protože Ondřej Brzobohatý vytahuje z auta kytaru. „Jdeme na to," usměje se ověšený dárky a s kytarou na zádech vchází dovnitř. Už ve dveřích všechny vítá ředitelka Ivana Weigertová spolu s hospodářem domu Petrem Novákem. „Už se na vás všichni moc těší."

Nadílka
Ve jídelně sedí všichni způsobně u stolu, ale jakmile dovnitř vejde Míša Maurerová s Ondřejem Brzobohatým zpustí veselé „Vítáme vás." A potom už to lítá - rozdávání dárečků, podepisování fotografií, přátelské rozhovory a ..? Písničky. Kytara nakonec zůstala ve futrálu, protože na malém pódiu objevil Ondřej Brzobohatý piáno. „Mám pro vás takovou malou soutěž," raduje se z objevu a zasedá ke klavíru: „Já budu hrát filmové melodie a vy budete hádat z jakých filmů, nebo seriálů jsou." Když Ondra hrábne do kláves, celý Kytín je najednou plný nádherné hudby. A věřte nebo ne, obyvatelům domova důchodců paměť výborně slouží, poznávají všechny melodie.

Došlo i na líbání
„Minulý rok jsme se líbali pod jmelím, pamatujete?" směje se babička Anna Vodičková: „A co letos?" dožaduje se poctivého plnění vánočních tradic. A tak se kromě dárečků rozdávají i polibky. „Já bych toho Ondru nepoznala, v televizi vypadá jako klučík a on už je to takový chlap. Hraje i zpívá moc hezky," pochvaluje si paní Jarmila Kestlerová. Po oblíbené koledě Narodil se Kristus pán je už čas se rozloučit. V tom se ale slova chopí babička Vodičková: „Taky jsme si pro vás připravili dárečky," nenechá nikoho odejít: „Upekli jsme vám perníčky a vyrobili svíčky. Hezké Vánoce," přeje. Na závěr ještě Ondřej Brzobohatý s Míšou Maurerovou zapálí svíčku na vánočním věnci a zase za rok nashledanou.

Jak jste si dopoledne v Kytíně užili?
Michaela Maurerová, herečka
„Minulý rok se nám návštěva velmi vydařila, a proto jsem se na tu letošní hodně těšila. Ráda vidím kolem sebe úsměvy a je moc fajn, že staří lidé, kterým dělá problémy veškerý pohyb, se najednou rozezpívají a mají chuť tancovat. Znovu a znovu mě to dojímá. Moc dobře si uvědomuji, že jednou budu taky stará a budu vděčná za pozornost lidí a hezké okamžiky."

Ondřej Brzobohatý, herec
„Nejdřív jsem byl trochu rozpačitý a dával si pozor na to, jak se chovám, ale potom jsem začal být spontánní, protože všichni tady byli úžasní a bylo mi s nimi fajn. Je dobře, že Nova myslí na druhé lidi a já jsem rád, že jsem toho mohl zúčastnit. Viděl jsem jejich nehranou radost a moc mě to hřálo. Bude se mi líp usínat."

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz