Zpravodajství

Domácí násilí

Domácí násilí

Oběti domácího násilí se budou moci od ledna cítit bezpečněji. Novela zákona totiž vykazuje násilníka z bytu. Domácí násilí v ČR je nejrozšířenějším násilím vůbec. Pachatelem je nejčastěji muž.

Zdroj: TV Nova

V roce 2004 bylo evidováno 158 případů. V letošním roce ale počet enormně vzrostl na 333 případů domácícho násilí. Proč jsou nejčastěhi pachateli muži? Muži si myslí, že na to mají právo a někteří jsou  přesvědčeni, že se svými manželkami či dětmi můžou svévolně nakládat.

 

Ženy volí psychické násilí

Ženy často užívají psychický nátlak, vydírání, ponižování nebo výsměch. Celý problém by měla zlepšit lednová novela zákona. Násilníci budou vykázáni na deset dnů z domu či bytu. Obět tedy nebude nucena k potupnému úprku z vlastního domu, ale naopak bydlení bude muset opustit násilník.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz