Zpravodajství

Kalousek opět šéfem lidovců?

Kalousek opět šéfem lidovců?
Zdroj: TV Nova

V KDU-ČSL se objevují hlasy, že by na víkendovém sjezdu měl do vedení strany opět kandidovat také bývalý předseda Miroslav Kalousek. Podle informací TV Nova ho k tomu vyzývají lidovci hned z několika regionů.

Kalousek tvrdí, že o kandidatuře neuvažuje. Ze své funkce odstoupil v létě poté, co neuspěl s návrhem, aby KDU-ČSL vládla s ČSSD a za podpory komunistů.

Podle informací TV Nova byli za Kalouskem lidovci z několika regionů a přemlouvali ho, aby se do vedení strany vrátil. Většina z nich to ale nechce přiznat veřejně. Otevřeně se ke Kalouskovi hlásí jen jeho mateřský region.

Jihočeši stojí za Kalouskem

"Kdykoliv bude Kalousek kandidovat, tak já ho podpořím," řekl lidovecký náměstek jihočeského hejtmana Vladimír Pavelka.

Kalousek přesto tvrdí, že v této chvíli o své kandidatuře neuvažuje. "Nebudu o víkendu na nic kandidovat," řekl Kalousek TV Nova.

Přesto je ale jasné, že nesedí s rukama v klíně. Ačkoliv nemá stranickou funkci, za KDU-ČSL vyjednává o vládě. Minulý týden navíc několikrát debatoval s Mirkem Topolánkem mezi čtyřma očima.

V zákulisí se proslýchá, že by se Kalousek mohl v příští vládě stát ministrem financí a nahradit tak Vlastimila Tlustého.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz