Zpravodajství

Teenageři stříleli v Teplicích po kolemjdoucích

Teplická policie dopadla dva mladíky ve věku 17 a 18 let, kteří v posledních několika týdnech stříleli vzduchovkou po lidech na sídlišti Prosetice. Zaútočili celkem pětkrát. Zranili při tom tři lidi a výstřelem usmrtili také psa, kterého v tu chvíli venčily dvě dívky. Policie zatím celou věc řeší jen jako přestupek.


Prosetické sídliště v Teplicích připomínalo v poslední době spíš divoký západ. Na vlastní kůži to pocítili dva muži. Roman zrovna telefonoval, když ho diabolka zasáhla do krku. Zachránil ho jen silný rolák. Josef dostal střelou do ramene. "Najednou koukám a v bundě mám díru a myslel jsem, že mi upadne rameno, to byla rána jako z děla," řekl TV Nova jeden z postižených mladíků.

O pár dní později si střelci vyhlédli dvě dívky, které tady venčily psa. Ty sice vyvázly zdravé, ale psa se zachránit nepodařilo.

Policisté si vytipovali širší okruh podezřelých. Mezi nimi pak našli dva mladíky ve věku 17 a 18 let.

Mladíci navíc používali ke svým drsným hrátkám diabolky se špičkou. Ty pronikají do těla velmi snadno.

Policie případ šetří zatím jen jako přestupek. Po vyhodnocení důkazů je ale možné, že budou mladíci obviněni z ublížení na zdraví.

 

 

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Národního ptáka si letos nezvolíme. Anketa se odkládá na příští rok

Ministerstvo životního prostředí (MŽP) odkládá anketu o národního ptáka na rok 2023. V pondělí to potvrdila mluvčí úřadu Dominika Pospíšilová. Podle ní má ministerstvo pro tento rok řadu velmi naléhavých priorit, ať už legislativních, nebo dotačních, k rychlé pomoci proti energetické chudobě a k úspěšnému zvládnutí českého předsednictví EU. Proto se osvětová kampaň podle dohody s Českým svazem ochránců přírody uskuteční v roce 2023. Česko tak minimálně do příštího roku zůstane jednou z mála evropských zemí, které nemají svého národního ptáka. S výběrem by kromě České společnosti ornitologické měla pomoci hlavně veřejnost.

Píše se na Deník.cz