Zpravodajství

Havárie kamionu: Nafta vytekla do půdy

Havárie kamionu: Nafta vytekla do půdy

Nehoda cisterny u Poděbrad skončila ekologickou havárií. Když se v noci přepravní firma snažila dostat kamion zpět na kola, utrhla se nádrž plná paliva a do půdy uniklo přes 300 litrů nafty. Takové množství mohlo vážně ohrozit spodní vody. Prohlédněte si exkluzivní video!


Hasiči ze začátku při nehodě zasahovali v dýchacích přístrojích. Jak se ale ukázalo, kamion převážel borytan vápenatý. Ten se používá v potravinářství, a kdyby se vysypal, nebyl by pro životní prostředí ani pro lidi nebezpečný. Hasiči tedy od nehody odjeli. Přepravní firma slíbila, že havarovaný kamion odstraní na vlastní náklady.

Neuběhlo však ani 12 hodin a hasiči se na místo museli vrátit. Tentokrát ovšem i s bagrem a těžkou technikou na likvidování ekologických havárií. Přepravní firma totiž při převracení kamionu zpět na kola utrhla plně natankovanou nádrž. Do půdy uniklo přes 300 litrů nafty.

Hasiči proto zamořenou půdu odbagrovali. Znehodnocenou zeminu, které bylo kolem 50 tun, odvezli na asanaci. Pracovníci odboru životního prostředí z poděbradské radnice budou muset zjistit, jestli nebyla zasažena spodní voda.

Podle našich informací bude likvidace této ekologické havárie stát asi milion korun. Pokud společnost neměla auto na podobné nehody pojištěné, bude muset vše zaplatit ze svého.  

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz