Zpravodajství

Eva Pilarová vaří z klokanů

Eva Pilarová vaří z klokanů
Zdroj: Korzo

V pražském Orient Expresu pokřtila zpěvačka Eva Pilarová svou novou kuchařku. Tentokrát nabízela opravdovou kuriozitu - 101 receptů z klokaního masa.

To, že je Pilarová nejen výbornou zpěvačkou, ale také kuchařkou a hostitelkou, je všeobecně známo už dlouho. Stihla vydat už několik kuchařek, v oblibě má především drůbež a kuřecí speciality z celého světa. Tentokrát se však zaměřila na specialitu od protinožců, klokaní maso, které ochutnala před několika lety při cestách po Austrálii.

"Už po pár soustech mi moc zachutnalo. Pak mi ještě k tomu vysvětlili, že je velmi zdravé. Naštěstí až když jsem měla půl porce v sobě. V životě jsem se totiž přesvědčila už mnohokrát, že když vám někdo přehnaně něco vychvaluje a tvrdí, jak je to obzvlášť zdravé, tak se to většinou nedá moc jíst."


Klokan je pro českou kuchyni jako stvořený
Eva Pilarová se v kuchařce především snaží vyvrátit pověru, že z klokaního masa se dají dělat jen steaky. "Právě v této podobě klokaní maso podávají v některých českých restauracích. Steaky jsou z něj sice vynikající, ale zejména v rodinách Čechoaustralanů jsem se naučila, že to je jen jedna z mnoha možností. Dokonce z něj uděláte tak typická česká jídla, jako je španělský ptáček, svíčková, nebo dokonce klokano-knedlo-zelo," libuje si Eva Pilarová.

Než kuchařku dokončila, poradila se Eva Pilarová i s odborníky na zdravou výživu a nenarazila z jejich strany na jedinou námitku.
"Klokaní maso obsahuje málo cholesterolu a tuků, naopak má vysoký obsah proteinů a minerálů. Je proto vhodné pro diabetiky, pro lidi s nadváhou i pro pacienty s vysokým krevním tlakem," vypočítává.

Sůl nejen nad zlato
Jak už bývá zvykem, sešla se na křtu celá řada Eviných přátel ze světa showbusinessu, takže knížka měla snad deset kmotrů. S originálním dárkem přišel zpěvák Pavel Vítek, který dorazil i s partnerem Janisem Sidovským. Dal Pilarové jako dárek sůl.
"A víte, proč zrovna sůl? Protože ta je přece nad zlato!" vtipkoval zpěvák. Žertu se okamžitě chytil manžel Evy Pilarové Jan Kolomazník: "To je vynikající, protože zlata a norkových kožichů už máme doma moc!"

Pavel Vítek byl na křtu přítomen dokonce dvakrát! Jak je to možné? Fotografem celé knížky se totiž stal jeho jmenovec - fotograf Pavel Vítek. Pokud si tedy budete chtít vyzkoušet nějaký originální recept, novou kuchařku si určitě pořiďte. A samozřejmě pak nějakého toho klokana, který ale bohužel nepatří k nejlevnějšímu. Však se také o ceně masa po celou dobu taktně mlčelo.

 

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz