Zpravodajství

Výbuch prádelny způsobil spojovací svár

Výbuch prádelny způsobil spojovací svár
Zdroj: TV Nova

Explozi prádelny v Nejdku na Karlovarsku, při které minulý týden v úterý zahynula jedna zaměstnankyně a druhá se těžce zranila, má na svědomí podle všeho fatální chyba při svařování tlakové nádoby na výrobu páry.

Shodují se na tom jak společnost vlastnící prádelnu, tak odborníci, kteří zkoumali fotografie vybuchlé nádoby. Nebyl na ní dokončena spojovací svár. Na Slovensku kdysi Mečiar a spol. zpívali píseň „Vivat Slovakia, už nikdy žádný svár". Pracovníci prádelny by si přáli, aby spojovací svár byl lépe zajištěn. Mohlo se tak předejít smrtelnému úrazu.
Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zmizelo letadlo s 22 lidmi na palubě

Letadlo společnosti Tara Air zmizelo v nepálských horách z radaru. Na jeho palubě je 22 lidí, čtyři z nich jsou Indové, tři Japonci a ostatní pocházejí z Nepálu. Nikdo zatím neví, co se s letadlem stalo. Úřady už zahájily pátrací akci, informovala agentura ANI v neděli ráno.

Krátká zpráva

Porošenka nepustili z Ukrajiny

Ukrajinská pohraniční stráž nedovolila bývalému prezidentovi Petru Porošenkovi vycestovat ze země. Informovala o tom jeho strana Evropská solidarita na facebooku. Porošenko mířil na jednání parlamentního shromáždění Severoatlantické aliance (NATO) v Litvě. Poprvé se pokusil hranice překročit už v pátek večer. Podle pohraničníků neměl na opuštění Ukrajiny patřičná povolení.

Píše se na Deník.cz