Zpravodajství

V bojovém umění má Spilka co dohánět

V bojovém umění má Spilka co dohánět
Zdroj: Korzo

Stříbrná SuperStar David Spilka umí dokonale ovládat své tělo. A kdyby šlo do tuhého, dokázal by se ubránit pomocí atraktivního bojového umění capoeira, které skvěle ovládá. Pevně ale věří tomu, že k takovému účelu je nebude muset nikdy použít.

"Věnuji se především strategii, tedy cvičení, které není určeno přímo na boj, ale pro pobavení a hru. Ubránit se s tím dá, ale není to většinou potřeba. Je to hra a já bych rozhodně nechtěl někoho napadat. Asi nevíte, že výstupy se odehrávají při hudbě a bez doteku s jiným tělem," objasnil David svoji velkou zálibu.

S capoeirou se setkal poprvé ve třinácti letech, kdy ho doslova nadchl film Mistr neznámého boje. Začal se o tento sport zajímat a nyní se dokonce vypracoval na post trenéra. Líbí se mu především, že capoeira je vlastně křížencem tance, bojového umění a filozofie. David Spilka také přiznává, že bojový sport mu dodal v životě další rozměr a navíc se naučil naprosto úchvatné kousky. Moc ho mrzelo, že se v průběhu soutěže nemohl svému koníčku věnovat.

"Když jsem doma, trénuju minimálně dvakrát denně. Teď budu muset v novém roce zameškaný čas rychle dohnat," konstatoval David Spilka.

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz