Zpravodajství

Na stromě visel zastřelený vlk

V chráněném území v rezervaci Suchá dolina našel strážce Tatranského národního parku viset na stromě zastřeleného vlka. Pravděpodobně se stal obětí pytláka. Zákon na Slovensku sice umožňuje lov vlků až do 15. ledna, to ale neplatí pro chráněná území.


Podle ochranářů je vlků na Slovensku už tak velmi málo a zasloužili by si celoroční ochranu.

Vlci žijí i v České republice. Především v Beskydech mají bačové starosti ze samotářských vlků. Šelmy jsou schopné jako svou kořist pozabíjet i stádo ovcí.

Vlk je pro mnohé symbolem zla. V myslích dnešních tatínků a maminek je vlk spojován s lotrovstvím již od časů sovětského kresleného seriálu Jen počkej. Vlci jsou přitom plachá zvířata, která se lidí bojí.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Píše se na Deník.cz