Zpravodajství

Na Veselský kopec se slétnou draci ze všech koutů světa

Máte rádi adrenalin a sporty nebo činnosti tento hormon vyplavující? Tak právě ale nejen pro vás je jako stvořená akce, která se bude konat poslední lednový víkend na Veselském kopci u Oder. Již potřetí se tu uskuteční, tentokrát mezinárodní, setkání sportovních i rekreačních vyznavačů snowkitingu…


Nevíte, co si pod pojmem snowkiting představit? Tak tedy... Jedná se o vcelku nový a divácky velmi atraktivní zimní sport. Jeho podstatou je tažení lyžaře nebo snowboardisty jakousi obdobou paraglindingového padáku, v tomto případě kitu, poháněného větrem. Při jízdě na sněhu je s pomocí tohoto snadno řiditelného draka dosahováno adrenalinových rychlostí i výšky, potřebné pro akrobatické sestavy. Vyznavač snowkitingu je navíc ušetřen čekání ve frontě na lyžařský vlek, jeho drak ho totiž jen s pomocí větru vyveze pohodlně a rychle na vrchol jakéhokoliv kopce. Nezbytné není ani velké množství sněhu, postačí i 20 cm.

A právě o víkendu 27. - 28. ledna 2007 můžete snowkiting zažít na vlastní oči a klidně i tělo. Ostravský Harakiri snowkiting team uspořádal setkání všech příznivců snowkitingu. Tato akce je vedle profesionálů určená i úplným začátečníkům. Takže třeba i vy si po krátké instruktáži budete moci snowkiting na místě vyzkoušet zcela zdarma. Už listujete kalendářem?

Letošní novinkou je účast řady zahraničních snowkitingových hvězd v čele s loňským světovým vicemistrem světa Remi Meum z Norska. Dalšími jezdci z předních míst světového poháru, kteří přislíbili svou účast, jsou Claes Lundin, Sigve Botnen nebo Bjorn Kaupang. Získáte tak jedinečnou příležitost na vlastní oči zhlédnout to nejlepší, co lze ve snowkitingu vidět. V rámci doprovodného programu lze také vyhrát jednu z řady cen v celkové výši 100 000 Korun, které věnují partneři akce.

Je se opravdu na co těšit...

Harakiri Kiteboarding

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz