Zpravodajství

Ulice dala ulici 127 tisíc - video

Ulice dala ulici 127 tisíc - video

Naše republika má za Evropu nepříjemné prvenství, a to v počtu dětí umístěných v ústavní péči. Protagonisté nekonečného seriálu Ulice chtějí dětským domovům pomáhat, proto dali dohromady své denní honoráře a věnovali je projektu Život nanečisto určený mládeži odcházející z dětských domovů. Sedmnáct hvězd seriálu se vzdalo celkem 126 900 korun.


Předávání šeku se téměř 127 tisíci korunami proběhlo za přítomnosti desítky herců. Moderování se ujala Míša Maurerová a hned v úvodu upozornila na to, že na obyvatele u nás připadá nejvíce dětí, jež vyrůtají v ústavech. "Navíc každé druhé dítě, které opouští domov, skončí na ulici s malým "u"," zdůraznila herečka. Principál projektu Karel Navrátil prozradil, že někteří "Uličníci" se sdružením spolupracují už delší dobu a jezdí za dětmi do domovů.

Sdružení Múzy dětem se snaží domovům pomáhat. Pro ty nejstarší vymyslelo Život nanečisto. "Děcka si v tomto projektu mohou během jednoho víkendu vyzkoušet, jaké to je, když vyjdou z domova ven," popisuje David Just, ošetřovatel ze sázavského domova, který před lety podobným workshopem prošel. Víkendem s mottem Život nanečisto děti procházejí opakovaně a měl by je alespoň nasměrovat a seznámit s nástrahami samostatného života. Dospívající se tak napříklat dozví, jak se poprat se složenkami, co s úřady, kdo platí zdravotní pojištění, jaká mají práva a povinnosti, když si pronajmou bydlení a mnoho jiných užitečných věcí.

A Míša Maurerová vzkazuje, že kdo má zájem sdružení podpořit, ať zašle SMS ve tvaru DMS ZIVOTNANECISTO na číslo 87777. Obratem přijde potvrzení formou SMS. Cena textové zprávy je 30 korun, projekt získá o tři koruny méně.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz