Zpravodajství

Vykradač bytů uloupil téměř čtvrt milionu, oběťmi jsou starší důvěřiví lidé

Vykradač bytů uloupil téměř čtvrt milionu, oběťmi jsou starší důvěřiví lidé
Zdroj: TV Nova

Šperky a peníze za zhruba 200 tisíc korun. Taková je hodnota uloupených věcí, které kradl vychytralý zloděj v Brně. Během několika měsíců oloupil 20 seniorů přímo v jejich bytech. Tvrdil jim, že je pracovník telefonní společnosti a že jde na kontrolu.

Zloděj je pro policisty známá firma. V minulosti už několik desítek důchodců okradl. Vytipoval si byt ve vyšším patře, pak zatrčil do zvonku párátko a ukryl se v domě. Než se důchodce vrátil od domovních dveří, vybílil mu byt.

Muž byl propuštěn z vězení loni v létě. Poctivost mu ale dlouho nevydržela. Nejdříve si svoji oběť vytipoval podle jména, dopředu se po telefonu ohlásil jako pracovník telekomunikační služby a pak už šel na jisto.

Muž důchodkyni požádal, aby mu pohlídal signál na mobilu. Pak odešel naoko měřit do vedlejší místnosti. Místo toho ale kradl. Žena přišla o šperky a část důchodu. Podobně zloděj podvedl dalších minimálně 19 seniorů a ukradl jim věci a peníze za zhruba 200 tisíc.

Policie už takzvaného lupiče telefonistu dopadla a za vloupání s použitím lsti mu hrozí až tři roky vězení.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Německem otřásá skandál. EU volá po sankcích proti bývalému kancléři

Bývalý německý kancléř Gerhard Schröder se zřejmě brzy objeví na sankčním seznamu Evropské unie v souvislosti s válkou na Ukrajině. Požadavek se ozývá z Evropského parlamentu. Důvodem jsou silné vazby, které Schröder má na Rusko a jeho prezidenta Vladimira Putina. Zřejmě i z tohoto důvodu přišel o některé finanční výhody, které doposud měl. Spolkový sněm mu vzal všechny výhody s výjimkou renty a osobní ochranky.

Píše se na Deník.cz