Zpravodajství

Policie z domova vykazuje i děti týrající své rodiče

Policie z domova vykazuje i děti týrající své rodiče
Zdroj: TV Nova

Nový zákon o domácím násilí, kdy policie může násilníka vykázat na 10 dní z domu, platí teprve od ledna. Už teď je vidět, jak moc byl potřeba. Jen za tuto krátkou dobu policisté takto postihli už na 150 násilníků. Mezi nimi i dospělé děti, které týraly své rodiče. Je to neuvěřitelné, ale ze všech zjištěných případů domácího násilí je 17 procent těch, kdy své rodiče a prarodiče týrají jejich vlastní děti.

Když se řekne domácí násilí většina lidí si představí zuřícího manžela týrajícího svojí manželku. Jenomže manželky a partnerky nejsou zdaleka jediné oběti domácího násilí. Policisté řeší také případy, kdy dospělé děti terorizují své rodiče a prarodiče.

Severomoravští policisté nedávno vykázali z domu dvaadvacetiletého mladíka z Havířova. Bil svoji matku tak dlouho, dokud mu nedala sto korun, které od ní chtěl. Vyšetřování prokázalo, že mladík týrá matku od roku 2005. Podobných případů jsou prý desítky. Posledním a v současné době právě vykázaným násilníkem je devatenáctiletý syn.

K dnešnímu dni bylo u nás z domu vykázáno přesně 143 násilníků. Policisté tvrdí, že je velmi důležité, aby k takovému druhu násilí zejména sousedé a příbuzní obětí nebyli lhostejní a informovali policii dřív, než dojde k tragédii.

 

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz