Zpravodajství

Zloděj se vydával za doktora a okradl stařenku

Zloděj se vydával za doktora a okradl stařenku
Zdroj: TV Nova

Je tu další těžko uvěřitelný případ okrádání důchodců. V Ústí nad Labem se zloděj vydával za lékaře a do bytu 80leté stařenky se vloudil s tím, že jí provede preventivní vyšetření. To také udělal. Pak ale ženu okradl.

Paní Malá má ve svém věku chatrné zdraví. Občas za ní proto dochází sestřička z nemocnice, aby jí změřila tlak a přinesla léky. Tentokrát přišel lékař.

 

Pustila ho do bytu, protože tvrdil, že ji musí vyšetřit. Netušila, že jeho průkaz je falešný. Svou lest dovedl zloděj až tak daleko, že paní Malou skutečně vyšetřoval.

"Já jsem šla takhle dozadu, on šel za mnou, vytáhla jsem si košili a on prstama projel ty záda," řekla Malá. Když se pak otočila, aby se oblékla, ukradl jí peníze z peněženky.

Zloděj v tomto případě projevil opravdu velkou dávku drzosti, nejde ale o nic neobvyklého, jen za loňský rok tady v Ústeckém kraji okradli zloději seniory o tři a půl milionu korun."

Podobně vynalézaví zloději jsou také v jiných krajích. Tady vidíte, jaké nejčastější finty zloději na důchodce zkoušejí.

Před necelým týdnem řádil zloděj, který se vydával za pracovníka telefonní společnosti. Okradené ženě dal do ruky mobil, aby hlídala signál, a v jiné místnosti jí mezitím ukradl šperky a část důchodu.

V dalším případě se do bytu 86letého důchodce vloudil zloděj pod záminkou prodeje francouzských holí. V nestřeženém okamžiku mu pak ukradl celoživotní úspory, 400 tisíc Kč.

Pokud se v případě paní Malé podaří zloděje vypátrat, půjde na 2 roky do vězení.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz