Zpravodajství

Zloděj se vydával za doktora a okradl stařenku

Zloděj se vydával za doktora a okradl stařenku
Zdroj: TV Nova

Je tu další těžko uvěřitelný případ okrádání důchodců. V Ústí nad Labem se zloděj vydával za lékaře a do bytu 80leté stařenky se vloudil s tím, že jí provede preventivní vyšetření. To také udělal. Pak ale ženu okradl.

Paní Malá má ve svém věku chatrné zdraví. Občas za ní proto dochází sestřička z nemocnice, aby jí změřila tlak a přinesla léky. Tentokrát přišel lékař.

 

Pustila ho do bytu, protože tvrdil, že ji musí vyšetřit. Netušila, že jeho průkaz je falešný. Svou lest dovedl zloděj až tak daleko, že paní Malou skutečně vyšetřoval.

"Já jsem šla takhle dozadu, on šel za mnou, vytáhla jsem si košili a on prstama projel ty záda," řekla Malá. Když se pak otočila, aby se oblékla, ukradl jí peníze z peněženky.

Zloděj v tomto případě projevil opravdu velkou dávku drzosti, nejde ale o nic neobvyklého, jen za loňský rok tady v Ústeckém kraji okradli zloději seniory o tři a půl milionu korun."

Podobně vynalézaví zloději jsou také v jiných krajích. Tady vidíte, jaké nejčastější finty zloději na důchodce zkoušejí.

Před necelým týdnem řádil zloděj, který se vydával za pracovníka telefonní společnosti. Okradené ženě dal do ruky mobil, aby hlídala signál, a v jiné místnosti jí mezitím ukradl šperky a část důchodu.

V dalším případě se do bytu 86letého důchodce vloudil zloděj pod záminkou prodeje francouzských holí. V nestřeženém okamžiku mu pak ukradl celoživotní úspory, 400 tisíc Kč.

Pokud se v případě paní Malé podaří zloděje vypátrat, půjde na 2 roky do vězení.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Píše se na Deník.cz