Zpravodajství

Stehlíková nezavrhuje adopci dětí pro homosexuály

Stehlíková nezavrhuje adopci dětí pro homosexuály
Zdroj: TV Nova

Ministryně bez portfeje Džamila Stehlíková znovu způsobila rozruch. Tentokrát jde o její pondělní výrok o tom, že by chtěla vyzvat k diskusi o adopcích dětí homosexuálními páry. Myšlenka, která sama o sobě rozděluje společnost.

Ministryně, ale už v úterý řekla , že média jí nepochopila. Chtěla prý jen upozornit na vysoké počty dětí v ústavní péči a složité procedury adopce. Někteří politici na její změny názorů reagují ostře - nemá prý ve vládě co dělat.

Ještě v pondělí tahle věta znamenala pro některé homosexuální páry naději: "Jsem přesvědčena, že nadešel čas vést na toto téma společenskou debatu tak, aby v budoucnu adopce dětí homosexuálními páry byla umožněna."

Stehlíková couvla

Dnes ale ministryně Džamila Stehlíková říká: "Média to vytrhla z kontextu. Chtěla jsem jen upozornit na dětské domovy, které přetékají dětmi, a na složitý proces adopce."

Dodává ale, že diskutovat se nakonec bude - i homosexuál je prý lepší než ústavní péče. Někteří gayové však takové adopce neuznávají.
"Dítě by bylo vystaveno dotazům, které by ho traumatizovaly. Jestliže nás bůh stvořil tak jak nás stvořil, neměl na mysli, abychom měli děti," řekl TV Nova hudební manažer Janis Sidovský.

I Česká biskupská konference Stehlíkové oponuje, navíc dětí v ústavech je podle ní méně než rodičů, kteří o ně žádají.

Poprask ministryně způsobila i u svých politických kolegů - a to nedlouho potom, co měnila rozhodnutí o finanční pomoci Romům na Vsetínsku.

Ministryně Džamila Stehlíková o adopcích dětí homosexuálů ve vládě jednat nechce. Zatím podle ní postačí odborná diskuse. Ta ale prý může trvat i několik let.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz