Zpravodajství

Handicap nebrání sportování

I člověk s postižením může zabodovat ve sportu. Důkazem je Mistrovství Evropy mentálně postižených v halové atletice, které se letos koná poprvé v Praze.


Mentálně postižení atleti se do Prahy sjeli ze všech koutů Evropy. Účastní se celkem 120 sportovců z Francie, Ukrajiny, Portugalska, Holandska, Španělska, Švédska, Velké Británie, Itálie, Estonska, Finska a dalších zemí. Za Českou republiku byla nominována na 60m, 200m, dálku a štafetu mimo jiné Zuzana Svátková.

Zuzčina maminka, která pracuje v TV Nova, nám na svou dceru prozradila, že má doma asi 40 medailí z různých sportovních akcí (atletika, plavání, lyžování), je několikanásobnou Mistryní ČR v plavání a atletice. Nejvíce si však cení stříbrné a bronzové medaile ze Speciální olympiády v plavání v Římě 2006. Z počátku ji trénovala sama maminka (bývalá atletka), nyní má profesionálního trenéra. Kromě sportu zbožňuje zvířátka.

Soutěžní program začíná dnes v 10:00 slavnostním zahájením v pražské hale ve Stromovce a skončí v neděli 18. března v odpoledních hodinách závěrečným ceremoniálem.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz