Zpravodajství

Popálenin u dětí přibývá

Patnáctiměsíční měsíční chlapeček se dnes v obci Žebrák na Berounsku opařil horkou polévkou - bohužel to není ojedinělý případ. Popálenin u takto malých dětí rok od roku přibývá. Lékaři opakovaně vyzývají rodiče k větší opatrnosti, protože je to jeden z nejzávažnějších dětských úrazů většinou s následky na celý život.

V jednom z bytů tohoto domu na sebe patnáctimesíční Ondra zvrhl horkou polévku. "Na číslo 155 jsme přijali výzvu od rozrušené maminky chlapce. Stav jsme zhodnotili jako vážný, takže jsme zažádali o leteckou záchranou službu," uvedla pracovnice záchranné služby.  

Vrtulník chlapce v půl jedenácté dopravil na popáleninovou kliniku do pražských Vinohrad.

"Celkový rozsah jsme spočítali na 15 procent popálení druhého stupně - takže se jedná o poranění těžké," říká primář Lubomír Brož.

"Určitě několik dní stráví na jednotce intenzivní péče, protože má popálení hlavy a krku," dodává.

Popálenin u nejmenších dětí stále přibývá. Jen za poslední tři roky vzrostl počet hospitalizací na specializované popáleninové klinice na pražských vinohradech o téměř 70 dětí.

Podle lékařů jde přitom o nejnebezpečnější dětský úraz s nejtěžšími následky. Lékaři apelují na rodiče - popáleninám se dá zabránit, buďte opatrnější.

Patnáctiměsíčního Ondru z Berounska budou odborníci na popáleninové klinice léčit minimálně tři týdny.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz