Zpravodajství

O auditu věděl jenom Bém

O auditu věděl jenom Bém
Zdroj: TV Nova

Hlavní město Praha ve středu zveřejnilo výsledku auditu, který zkoumal komunikaci úředníků s občany. Výsledky jsou podle primátora dobré, ale jsou i místa na zdokonalování. Audit byl utajen tak, že o něm z magistrátu věděl jen samotný primátor.

Firma, která audit prováděla, neměla s magistrátem ani uzavřenou smlouvu, protože by se o tom tak úředníci dozvěděli.

Skrytí auditoři najaté firmy s úředníky komunikovali v rolích běžných lidí. To znamená, že někdo se choval jako nervózní podnikatel s nedostatkem času nebo jako otec od rodiny a podobně.

Výsledky říkají, že osobní kontakt nebo email funguje lépe než klasická poštovní korespondence nebo telefonáty. Zjištění je ale celá spousta.

Ačkoliv výsledky kontroly jsou vážné, došlo během ní i na kuriózní situace.

Hlavní město počítá s podobnými kontrolami i do budoucna. Podle primátora má ale takový audit smysl nejdříve za rok.

 

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz