Zpravodajství

Úvěrový podvod za miliony

Úvěrový podvod za miliony

Kriminalisté v Ústí nad Labem řeší jeden z největších úvěrových podvodů u nás. Jde o dva tisíce podvodně uzavřených smluv a to na fiktivní prodej spotřebního zboží. V případu figuruje na dvě stě lidí. Celkem si pachatelé přišli na více než dvacet milionů korun.


Princip byl následující - organizátoři založili fiktivní obchod na prodej spotřebního zboží. Pak našli zájemce o peníze a s ním sepsali úvěrovou smlouvu.

Podobných žádostí bylo dva tisíce za více než 20 miliónů korun. Věrohodně vypadající dokumenty putovaly úvěrovým společnostem. Vyplacené peníze si pak žadatel společně se zprostředkovatelem rozdělili.

Zdroj: TV Nova

Skupina podvodníků si vybirala většinou lidi ve finanční nouzi. Těm stačily k vyřízení úvěru pouze dva doklady totožnosti a razítko zřejmě vymyšleného zaměstnavatele.

Úvěrové společnosti sice mají propracovaný systém ochrany půjček, přesto ale úvěrové podvody dramaticky narůstají. Jen v Ústí nad Labem si podvodníci přišli za poslední roky na bezmála 40 milionů korun.

Paradoxem zůstavá, že pokud policie případ nepřekvalifikuje, skupině lidí za několikamiliónové podvody hrozí pouze tříleté vězení.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz