Zpravodajství

Sbírky pro okradenou diabetičku, pomůžete jí?

Sbírky pro okradenou diabetičku, pomůžete jí?
Zdroj: TV Nova

Velký ohlas vzbudila naše reportáž o případu studentky z Ústí nad Labem, která trpí nejtěžším stadiem cukrovky. Zloději ji během několika minut připravili o životně důležité a hlavně velmi drahé zdravotnické pomůcky. Reportáž zvedla velkou vlnu solidarity. Pomoc přichází jak od lidí, kteří mají stejné zdravotní problémy, tak i od záchranářů a policistů.

"Volala mi jedna maminka, která má malou holčičku, a momentálně nepotřebujou, takže mi pošle balíkem i pár kanyl," řekla TV Nova postižená dívka. Pokud jí chcete pomoci, volejte na číslo 608 942 490.

Glukoměr, lahvičky s inzulínem, injekční stříkačky, speciální jehly, masti na hojení modřin a hlavně baterie do pumpy, která osmadvacetileté Věře hlídá hladinu cukru v krvi. Bez těchto věcí se dnes studentka pedagogické fakulty neobejde. Zloději ji však o ně připravili během třiceti minut.

Nová sada pomůcek pro těžkého diabetika přijde přibližně na 50 tisíc korun. To by byla pro samoživitelku neúnosná částka.

Dostat se z neřešitelné životní situace se nyní mladé ženě snaží pomoci desítky lidí. Například městští strážníci v Teplicích se snaží potřebné tisíce vybrat mezi sebou.

I mastičky jsou pryč

Tím ale problém pro Věru nekončí. Po aplikaci inzulínu se jí vždy objeví obrovské modřiny. Jejich hojivost podporovaly speciální mastičky. Ty si bohužel zloději odnesli také.

"Jedna stojí sedm set korun. Já mám ty modřiny opravdu ošklivý, a když se to nehojí, mám záněty a musím nosit dlahy," řekla naší televizi postižená studentka.

Paní Věra stále ještě doufá, že se speciální masti najdou. V současné chvíli totiž na ně nemá peníze.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz