Zpravodajství

Podvodníci nabízejí nekalé úvěry a práci na principu letadla

Podvodníci nabízejí nekalé úvěry a práci na principu letadla
Zdroj: TV Nova

Česká republika zažívá doslova boom podvodných nabídek práce a podvodných nabídek zprostředkování úvěrů. Další takový případ jsme objevili pomocí skryté kamery v Praze. Je možné, že do projektu na principu letadla jsou zapojeny tisíce lidí. Odborníci ale před podobnou prací a získávání úvěrů na inzeráty varují. Jde o podvod.

Pražské Holešovice dnes ráno. Do domu přichází skupina lidí. Důvod je jasný. Chtějí buď získat úvěr, nebo práci, při niž budou úvěry nabízet. Má to ale jeden háček.

Abyste mohli pracovat a vydělávat, musíte nejdříve zaplatit. A to je podle odborníků nezákonné.

Princip je jednoduchý. Do novin si podáte inzerát s nabídkou práce, nebo na zprostředkování úvěru. Lidé se pak dostaví na pohovor. Podle našich informací se takové schůzky, kam dorazí okolo 20 zájemců, konají i třikrát denně.

Vaším úkolem je sehnat co nejvíce lidí, kteří zaplatí 40tisícový registrační poplatek. Tito lidé mají pak stejný úkol jako vy. Sehnat co nejvíce dalších lidí ochotných za práci zaplatit desetitisíce korun.

Klienti jedné pražské společnosti se cítí podvedeni. Před firmou nabízející podvodné úvěry chtějí varovat i ostatní. Dokonce připravují hromadnou žalobu a v nejbližších dnech ji chtějí předat policii.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz