Zpravodajství

Průzkum: většina českých domácností jen těžko vyjde s příjmy

Průzkum: většina českých domácností jen těžko vyjde s příjmy
Zdroj: TV Nova

Většina českých domácností vyjde se svým rodinným příjmem jen obtížně a počítá dny do další výplaty. Vyplývá to z průzkumu agentury STEM. Něco uspořit se daří čtyřiceti šesti procentům domácností. To se sice může zdát málo přesto je to ale nejlepší výsledek od roku 1990.

Pohled do prázdné peněženky zná velmi důvěrně víc než polovina Čechů. 61 procentům lidí v ní totiž peníze vydrží po výplatě jen velmi krátce.

Velmi snadno až spíše snadno se svými příjmy vyjde 39 procent lidí. Obtížné to je pro 41 procent. Zbytek odpočítává dny do další výplaty hned poté, co odnese peníze za nájem na poštu.

V rozporu s výsledky průzkumu se mohou zdát každodenní obrázky z nákupních center. Většině lidí sice ke konci měsíce peníze v peněženkách chybí, obchody si ale ani tehdy na nedostatek zákazníků stěžovat nemohou. jedním z vysvětlení jsou půjčky.

Ekonomové upozorňují na to, že zadluženost domácností rychle stoupá a že se zvyšujícím se počtem splácených půjček, může přibývat rodin, jejichž rozpočet začně být pořádně napjatý.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Německem otřásá skandál. EU volá po sankcích proti bývalému kancléři

Bývalý německý kancléř Gerhard Schröder se zřejmě brzy objeví na sankčním seznamu Evropské unie v souvislosti s válkou na Ukrajině. Požadavek se ozývá z Evropského parlamentu. Důvodem jsou silné vazby, které Schröder má na Rusko a jeho prezidenta Vladimira Putina. Zřejmě i z tohoto důvodu přišel o některé finanční výhody, které doposud měl. Spolkový sněm mu vzal všechny výhody s výjimkou renty a osobní ochranky.

Píše se na Deník.cz