Zpravodajství

Tragédie: Žena přišla po nehodě o nohu

Tragédie: Žena přišla po nehodě o nohu
Zdroj: TV Nova

Žena, kterou těžce zranil pilíř nákladního automobilu za jízdy v autobusu, přišla o nohu. V nemocnici bylo nutné končetinu amputovat. Serveru nova.cz to dnes potvrdil mluvčí fakultní nemocnice Ostrava Tomáš Oborný. „Ihned po přijetí bylo nutné provést amputaci dolní končetiny. Jednalo se o primární ošetření,“ řekl serveru nova.cz Oborný.

V současné době je podlě něj žena stále na jednotce intenzivní péče, ale její stav je stabilizovaný. Oborný nedokázal upřesnit, kdy by mohla být propuštěna domů. 

K neštěstí došlo v pátek 6. dubna na hlavní silnici mezi Novým Jičínem a Opavou. Jeden ze čtyř pilířů, které auto používá k zajištění stability, se uvolnil, když nákladní vůz projížděl kolem autobusu s 22 cestujícími a prorazil plech karosérie autobusu v místě prvního sedadla za řidičem, kde žena seděla.

Řidiči nákladního vozu LIAZ hrozí podle policie trest tři roky odnětí svobody a případně zákaz činnosti, kdy přijde o řidičských průkaz.  Škoda na autobuse je podle policie 100 tisíc korun a na nákladním vozidle 50 tisíc korun. Dechová zkouška u obou řidičů (nákladního vozu i autobusu) byla negativní.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz