Zpravodajství

Tragédie: Žena přišla po nehodě o nohu

Tragédie: Žena přišla po nehodě o nohu
Zdroj: TV Nova

Žena, kterou těžce zranil pilíř nákladního automobilu za jízdy v autobusu, přišla o nohu. V nemocnici bylo nutné končetinu amputovat. Serveru nova.cz to dnes potvrdil mluvčí fakultní nemocnice Ostrava Tomáš Oborný. „Ihned po přijetí bylo nutné provést amputaci dolní končetiny. Jednalo se o primární ošetření,“ řekl serveru nova.cz Oborný.

V současné době je podlě něj žena stále na jednotce intenzivní péče, ale její stav je stabilizovaný. Oborný nedokázal upřesnit, kdy by mohla být propuštěna domů. 

K neštěstí došlo v pátek 6. dubna na hlavní silnici mezi Novým Jičínem a Opavou. Jeden ze čtyř pilířů, které auto používá k zajištění stability, se uvolnil, když nákladní vůz projížděl kolem autobusu s 22 cestujícími a prorazil plech karosérie autobusu v místě prvního sedadla za řidičem, kde žena seděla.

Řidiči nákladního vozu LIAZ hrozí podle policie trest tři roky odnětí svobody a případně zákaz činnosti, kdy přijde o řidičských průkaz.  Škoda na autobuse je podle policie 100 tisíc korun a na nákladním vozidle 50 tisíc korun. Dechová zkouška u obou řidičů (nákladního vozu i autobusu) byla negativní.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz