Zpravodajství

Dohady kolem Sazka areny pokračují

Vedení Českého svazu tělesné výchovy a společnosti Sazky popírají, že někteří sportovci přijdou o peníze kvůli stavbě Sazka Arény. Reagují tak na naši sobotní reportáž. V ní si zástupci několika svazů stěžovali, že se stavba prodražila a že teď svazům chybějí peníze určené na podporu sportu. Podle Český svaz tělesné výchovy (ČSTV) je spíš problém v tom, že už tři roky se musí v sazce aréně odvádět daň z přidané hodnoty.

Pražská Sazka Aréna se s velkou slávou otvírala před dvěma lety. Teď několik svazů sdružených v ČSTV upozorňuje, že vyjde mnohem dráž, než se čekalo.

 

"Za příštích 15 let musíme odevzdat 900 miliónnů na splátkách Sazka arény, těch 900 miliónů bychom mohli použít na sportovní činost," říkají svazy sportu.

 

Jiné sportovní svazy ale připomínají: věděli jsme o tom a sami jsme to schválili. A navrhují plánovat dopředu, aby bylo možné zvýšit vlastní příjmy z činnosti.

Prodražení stavby přiznává i Český svaz tělesné výchovy - stavěla se prý rychle a stát se za ni nezaručil. Předseda svazu ale slibuje - sportovci peníze dostanou.

 

Jak vysoká bude konečná cena Areny, dnes nikdo přesně neví. Spekulace několika svazů, že může vyšplhat až na 14 miliard korun, ale Sazka odmítá jako nesmysl - navíc nedostatek peněz na sport je podle ní z úplně jiného důvodu.

 

Skutečným problémem českého sportu a tělovýchovy je především daň z přidané hodnoty, kterou musí svazy od roku 2005 odvádět.

 

V sobotu čeká ČSTV valná hromada. Na té chtějí některé svazy vyvolat diskuzi hlavně o transparentnosti rozhodování vedení. Tomu se předseda podle svých slov rozhodně nebrání.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz