Zpravodajství

Senzace! Jeden z největších světových drogových bossů zadržen v Praze

Senzace! Jeden z největších světových drogových bossů zadržen v Praze
Zdroj: TV Nova

Detektivové Národní protidrogové centrály spolu s příslušníky Útvaru rychlého nasazení zatkli v Praze jednoho z údajně nejnebezpečnějších drogových bossů na světě. Jedná se o 50letého Izraelce, který podle policie organizoval z Prahy dodávky drogy extáze především do Severní Ameriky, Španělska, ale třeba i do Austrálie. Muže policisté odhalili díky pátrání v jiné kauze drogových obchodů. Následně zjistili, že na Izraelce už před časem vydala zatykač americká protidrogová služba DEA.

Policisté dopadli muže v Praze 2. Následně u něj provedli domovní prohlídku, při které ve světlíku objevili zavěšený balíček s jedním kilogramem kokainu, hašiš a peníze. Jeho zatčení předcházela práce na jiném případu. Záhy kriminalisté zjistili, že po muži usilovně pátrají například ve Spojených státech.

Zadržení nebezpečného drogového bosse probíhalo ve spolupráci s americkou protidrogovou službou DEA a izraelskou policií.
Je členem jedné z nejnebezpečnějších izraelských zločineckých skupin HARIRI, která páchá trestnou činnost v oblasti drog, násilné trestné činnosti a jiné trestné činnosti," řekl TV Nova šéf českých protidrogových policistů Jiří Komorous.

Drogy získával v Nizozemí

Našim policistům předali jejich američtí kolegové speciální mapku. Muž pašoval extázi z Prahy do Kanady, Spojených států, Španělska, ale i do vzdálené Austrálie. Drogu nakupoval v Holandsku. Při zákroku pomáhali také příslušníci protiteroristické jednotky.

Extázi pašoval ve dvojím dnu různých obrazů. Zde policisté oddělili plátno, pod kterým byly přímo napěchovány tablety extáze. Za dobu sledování se mu podařilo takto propašovat ohromujících 835 tisíc kusů extáze. Živil se však i prodejem hašiše.

"Například na našem území obchodoval s kokainem a extází mezi pražskými celebritami," dodal Komorous.

Muž byl obviněn a skončil v cele. Podle českých policistů je dost možné, že bude nakonec vydán do Spojených států, kde mu za obchody s drogami hrozí až 90 let vězení.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz