Zpravodajství

VIDEO: Radovan Krejčíř z vězení v JAR, chystá se za ním žena

VIDEO: Radovan Krejčíř z vězení v JAR, chystá se za ním žena
Zdroj: TV Nova

Naší televizi se podařilo jako jediné natočit Radovana Krejčíře přímo v cele vězení v Johannesburgu. Naš reportér Jiří Hynek s ním mluvil například o budoucnosti jeho rodiny a také o kauci za jeho případné propuštění.

Konrtoverzní podnikatel Krejčíř je mezi vězni oblíben. Poskytuje jim cigarety. Pro TV Nova podezřelý zločinec uvedl, že může nosit i opasek.

Krejčíř má ale pro strach uděláno. Vydání zpět do ČR se neobává. Věří, že zaplatí kauci. Podle jeho právníka by měla činit desítky tisíc dolarů, což by mělo být v Krejčířových finančních možnostech.

Přiletí manželka

Vedle Krejčíře chce v JAR požádat o politický azyl i jeho manželka, která je zatím stále na Seychelských ostrovech. Spolu se synem chce za Krejčířem přiletět, aby ho podpořila u soudu, který ho čeká příští týden. Jihoafrické úřady Krejčířovi údajně zaručily, že jeho žena, stíhaná v Česku za praní špinavých peněz, nebude po příletu do JAR zatčena.

Nicméně na Seychelách mu už pšenka nepokvete. Seychely dávají po posledních potížích od kontroverzního podnikatele ruce pryč.

Krejčíř byl zadržen v Johannesburgu na letišti. Přes Madagaskar se tam dostal po cestě nejprve na lodi, a pak letadlem. Krejčíř se chtěl přemístit do Jihoafrické republiky. Vadí mu stíhání Interpolu.

Krejčíř se v Česku proslavil útěkem z vily v Černošicích v červnu 2005.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz