Zpravodajství

ČSSD chce po vládě analýzu rizikovosti amerického radaru

Opozice vyzvala vládu, ať vypracuje analýzu, jaká rizika vyplývají z umístění radaru v Česku pro naše hlavní město. Obává se totiž toho, aby se nestala Praha potenciálním cílem teroristů, když bude radar pouze několik desítek kilometrů od ní. ODS to však označila za nesmysl. Podle ní opozice jen zbytečně straší lidi.

Už delší dobu ČSSD i komunisté vytýkají vládě, že v souvislosti s radarem podceňuje bezpečnostní opatření. Teď navíc přišli s tím, že ohroženo může být i hlavní město. Základna má být totiž relativně blízko - v Brdech. 

Opozice je navíc přesvědčena o tom, že už nyní, kdy se o základně pouze vyjednává, je riziko zvýšené. Ministerstvo vnitra ovšem říká, že bezpečnostní situaci důkladně sleduje a nemá údajně poznatky o tom, že by Praze hrozilo nějaké nebezpečí.

Do opozice se dnes na oplátku pustila vládní ODS a lidovci. Podle nich se pouze snaží zbytečně nahánět lidem strach. Základnu si přitom nepřejí ani lidé v Brdech, kde by měla stát. I oni označují za jeden z důvodů bezpečnostní rizika.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz