Zpravodajství

ČSSD chce po vládě analýzu rizikovosti amerického radaru

Opozice vyzvala vládu, ať vypracuje analýzu, jaká rizika vyplývají z umístění radaru v Česku pro naše hlavní město. Obává se totiž toho, aby se nestala Praha potenciálním cílem teroristů, když bude radar pouze několik desítek kilometrů od ní. ODS to však označila za nesmysl. Podle ní opozice jen zbytečně straší lidi.

Už delší dobu ČSSD i komunisté vytýkají vládě, že v souvislosti s radarem podceňuje bezpečnostní opatření. Teď navíc přišli s tím, že ohroženo může být i hlavní město. Základna má být totiž relativně blízko - v Brdech. 

Opozice je navíc přesvědčena o tom, že už nyní, kdy se o základně pouze vyjednává, je riziko zvýšené. Ministerstvo vnitra ovšem říká, že bezpečnostní situaci důkladně sleduje a nemá údajně poznatky o tom, že by Praze hrozilo nějaké nebezpečí.

Do opozice se dnes na oplátku pustila vládní ODS a lidovci. Podle nich se pouze snaží zbytečně nahánět lidem strach. Základnu si přitom nepřejí ani lidé v Brdech, kde by měla stát. I oni označují za jeden z důvodů bezpečnostní rizika.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz