Zpravodajství

Europoslanci nepomáhají životnímu prostředí

Udržování dvou paralelních sídel Evropského parlamentu v Bruselu a ve Štrasburku znamená pro životní prostředí každý rok tisíce tun oxidu uhličitého navíc. Vyplývá to ze zprávy, kterou si nechali vypracovat dva britští europoslanci. I když pravidelné, každoměsíční stěhování mezi oběma městy není mezi poslanci ani úředníky nijak zvlášť oblíbené, o zrušení jednoho ze sídel se zatím reálně neuvažuje.

Evropský parlament má také přezdívku cirkus na cestách. Europoslanci cestují sem a tam. To ale stojí peníze. Navíc se přitom do vzduchu dostane hodně oxidu uhličitého. Právě v Bruselu se rozhodlo, že i Česko by mělo snížit emise škodlivého plynu do vzduchu.

Cestování europoslanců vyjde na šest miliard korun ročně. I samotní europoslanců přiznávají, že logisticky je cestování mezi Bruselem a Štrasburkem nesmysl. Přesto se změny nečekají.

Francie si sídlo EP drží jako oko v hlavě. Francouzi o tom nechtějí ani diskutovat. Pokud by se EP přestěhoval do Bruselu, mohl by se Štrasburk stát sídlem evropské vědy.


Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz