Zpravodajství

Europoslanci nepomáhají životnímu prostředí

Udržování dvou paralelních sídel Evropského parlamentu v Bruselu a ve Štrasburku znamená pro životní prostředí každý rok tisíce tun oxidu uhličitého navíc. Vyplývá to ze zprávy, kterou si nechali vypracovat dva britští europoslanci. I když pravidelné, každoměsíční stěhování mezi oběma městy není mezi poslanci ani úředníky nijak zvlášť oblíbené, o zrušení jednoho ze sídel se zatím reálně neuvažuje.

Evropský parlament má také přezdívku cirkus na cestách. Europoslanci cestují sem a tam. To ale stojí peníze. Navíc se přitom do vzduchu dostane hodně oxidu uhličitého. Právě v Bruselu se rozhodlo, že i Česko by mělo snížit emise škodlivého plynu do vzduchu.

Cestování europoslanců vyjde na šest miliard korun ročně. I samotní europoslanců přiznávají, že logisticky je cestování mezi Bruselem a Štrasburkem nesmysl. Přesto se změny nečekají.

Francie si sídlo EP drží jako oko v hlavě. Francouzi o tom nechtějí ani diskutovat. Pokud by se EP přestěhoval do Bruselu, mohl by se Štrasburk stát sídlem evropské vědy.


Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz