Zpravodajství

Vysavače u benzínek matou řidiče

Vysavače u benzínek matou řidiče
Zdroj: TV Nova

Řada benzinových čerpacích stanic u nás porušuje zákon. Na stojanech u samoobslužných vysavačů totiž neuvádí informaci, jak dlouho budou moct řidiči za vhozenou desetikorunu luxovat. Ti si na to stěžují stále častěji. Chybějící informace vadí Sdružení obrany spotřebitelů i ministerstvu průmyslu a obchodu.

Motoristé mohou odhadovat ceny za vysavače spíše z křišťálové koule. Provozovatelé benzínových stanic tím ale porušují zákon o cenách. Hrozí jim za to až tisícové pokuty.

Pokud provozovatelé benzinových stanic cenu za vysavače uvedou, často uvádějí údaje chybně. I podle našeho pokusu fungují vysavače na auta menší dobu, než je inzerováno. Nejlepším postupem pro řidiče tak je používat čistou obuv, aby předešli nebezpečí znečištění vozu. Pokud využijí služeb některých benzinek, budou muset sáhnout hlouběji do kapsy.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Tálibán nakázal televizním moderátorkám, aby měly zahalenou tvář

Afghánské televizní moderátorky a další ženy vystupující na obrazovce budou muset mít zahalenou tvář. Dekret s nařízením vydalo vládnoucí hnutí Tálibán a bude platit od 21. května. Po povinném zakrytí tváře na veřejnosti, cestování pouze v mužském doprovodu a uzavření středních škol pro dívky je to další omezení žen v zemi.

Píše se na Deník.cz