Zpravodajství

Převody pojistných smluv hrozí finanční ztrátou

Převody pojistných smluv hrozí finanční ztrátou
Zdroj: TV Nova

Sdružení obrany spotřebitelů a asociace finančních zprostředkovatelé varují před neuváženým rušením a převodem pojistných smluv. Jde především o životní pojistky. Ty jsou uzavírány na delší dobu a při předčasné výpovědi, nebo převodu k jiné pojišťovně klient přichází o část naspořených peněz.

Pan Petr se neptal a uvěřil poradci, který mu zavolal. Málem tak přišel o 100 000 korun. Někteří finanční zprostředkovatelé lákají klienty na přechod k jiné společnosti.

V prvních letech zůstávají vaše peníze pojišťovnám za vyřízení pojistky. A právě proto při převodu přijdete o jejich část. Pokud už Vás poradce osloví s novou nabídkou, je důležité se ptát: "Co to pro Vás znamená a jaké jsou výhody?"

Nejčastěji kontaktují poradci klienty při změně pojišťovny, pro kterou pracují. Za každého, kdo podepíše smlouvu mají provize. Pak odchází pracovat pro jinou firmu a místo hledání nových klientů nabízí těm bývalým v uvozovkách nové a lepší podmínky. Zprostředkovatel tak získá další provizi a klient díky tomu většinou prodělá.

Asociace finančních poradců tvrdí, že hlavním důvodem, proč zprostředkovatelé nehledají nové klienty, ale přetahují ty staré je pohodlnost a jednoduchost.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz