Zpravodajství

Převody pojistných smluv hrozí finanční ztrátou

Převody pojistných smluv hrozí finanční ztrátou
Zdroj: TV Nova

Sdružení obrany spotřebitelů a asociace finančních zprostředkovatelé varují před neuváženým rušením a převodem pojistných smluv. Jde především o životní pojistky. Ty jsou uzavírány na delší dobu a při předčasné výpovědi, nebo převodu k jiné pojišťovně klient přichází o část naspořených peněz.

Pan Petr se neptal a uvěřil poradci, který mu zavolal. Málem tak přišel o 100 000 korun. Někteří finanční zprostředkovatelé lákají klienty na přechod k jiné společnosti.

V prvních letech zůstávají vaše peníze pojišťovnám za vyřízení pojistky. A právě proto při převodu přijdete o jejich část. Pokud už Vás poradce osloví s novou nabídkou, je důležité se ptát: "Co to pro Vás znamená a jaké jsou výhody?"

Nejčastěji kontaktují poradci klienty při změně pojišťovny, pro kterou pracují. Za každého, kdo podepíše smlouvu mají provize. Pak odchází pracovat pro jinou firmu a místo hledání nových klientů nabízí těm bývalým v uvozovkách nové a lepší podmínky. Zprostředkovatel tak získá další provizi a klient díky tomu většinou prodělá.

Asociace finančních poradců tvrdí, že hlavním důvodem, proč zprostředkovatelé nehledají nové klienty, ale přetahují ty staré je pohodlnost a jednoduchost.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Německem otřásá skandál. EU volá po sankcích proti bývalému kancléři

Bývalý německý kancléř Gerhard Schröder se zřejmě brzy objeví na sankčním seznamu Evropské unie v souvislosti s válkou na Ukrajině. Požadavek se ozývá z Evropského parlamentu. Důvodem jsou silné vazby, které Schröder má na Rusko a jeho prezidenta Vladimira Putina. Zřejmě i z tohoto důvodu přišel o některé finanční výhody, které doposud měl. Spolkový sněm mu vzal všechny výhody s výjimkou renty a osobní ochranky.

Píše se na Deník.cz