Zpravodajství

Holčička se těžce zranila na bobové dráze

Holčička se těžce zranila na bobové dráze
Zdroj: TV Nova

Na bobové dráze v Praze se stala vážná nehoda. Zraněni byli tři lidé, z toho dva těžce. Nejhůř je na tom desetiletá dívka, která bojuje v pražské Thomayerově nemocnici o život. Kriminalité teď šetří, kdo pochybil. Podle provozovatele porušily dvě desetileté dívky provozní řád tím, že v dráze zastavily. Policisté ale prověřují i bezpečnost dráhy a dělají expertýzy bobů.

Dvě desetileté dívky podle všeho zatím z neznámých důvodů v dráze zastavily a jedna z nich měla z bobů vystoupit. Po minutě se k nim přihnal na bobech ve velké rychlosti pětatřicetiletý otec se synem a narazil do nich.

Muž má zlomený kotník a jak on, tak jeho syn utrpěli otřes mozku. Úplně nejhůř ale dopadla 10letá dívka.

K nám byla převezena s vpáčenou zlomeninou lebky, ten její stav je tedy stále kritický, i když stabilizovaný, sdělili v nemocnici.

Dívka má poškozený mozek

Podle lékařů má ale poškozený mozek a další vývoj se dá předpokládat jen těžko. Svůj boj zatím s jistotou nevyhrála. Je v bezprostředním ohrožení života.

Tragickou událost šetří kriminalisté. Zajímají je záběry z kamer, jestli nebyl některý z bobů porouchaný a jaká jsou na bobové dráze bezpečností pravidla.

Policie zahájila ve věci úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti.

Provozovatel dráhy tvrdí, že obě posádky bobů porušily provozní řád. Dívky zastavily v dráze a pětatřicetiletý muž měl prý možnost včas zastavit.

Bob podle provozovatele zastaví zhruba na sedmi metrech.

Boby na dráze mohou jet až šedesát kilometrů v hodině, obsluha pouští zákazníky na dráhu minimálně v desetivteřinových intervalech, začátek a konec dráhy monitorují kamery. Na dráhu smí samy děti od osmi let. Po včerejší tragédii se teď provozovatel spojil s výrobcem dráhy a zvažuje zpřísnění pravidel.

Určitě nějaká opatření přijmeme, ale jestli konkrétně zvedneme věkovou hranici pro užívání té bobové dráhy, to vám nepovim, uvedl provozovatel.

Šetření policie je teprve na začátku. První výsledky budou známy nejdříve v pondělí.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz