Zpravodajství

Tři pojistní podvodníci polapeni

Kriminalisté z Prahy 4 zadrželi dva muže a jednu ženu, kteří se prý od roku 2004 živili pojistnými podvody. Pachatelé fingovali dopravní nehody. Pak na zfalšované policejní protokoly a doklady požadovali od pojišťoven proplacení škody. Policisté zatím přišli na 31 podvodů.

Banda použila k pojistným podvodům fotografie aut. Po pečlivém naaranžování, výměně espézetky a dalších kosmetických úpravách ještě bylo potřeba zfalšovat policejní protokoly. K nahlášení pojistné události ještě jsou zapotřebí doklady. I to parta podvodníků v klidu zvládala.

Podvodníci maximálně využívali technických vymožeností některých pojišťoven. Nahlášení byť neexistující fingované nehody se dá po telefonu a dokumenty se dají poslat faxem. Pojišťovny podvodníkům převedly peníze rovnou na účet a gang si jich pěkně užíval.

Ubránit se podobným podvodům je prý pro pojišťovny těžké. Český vykuk podle nich vymýšlí stále nové a nové kličky, jak od nich získat peníze.

Trojice podvodníků je vyšetřovaná na svobodě. Soudce nevyhověl návrhu kriminalistů na uvalení vazby. Kriminalisté předpokládají, že počet zadržených se ještě zvýší.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz