Zpravodajství

Neznámý pachatel ohrozil životy pacientů v pardubické nemocnici

Neznámý pachatel ohrozil životy pacientů v pardubické nemocnici
Zdroj: TV Nova

Dramatické chvíle zažila celá nemocnice v Pardubicích. Zatím neznámý zloděj vnikl do rozestavěné budovy lékárny v nemocničním areálu a pod vidinou získání mědi odstřihl na několika místech optické kabely. Tím ale odpojil celou počítačovou síť a ohrozil životy pacientů.

Na dětském oddělení jednotky intenzivní péče nemocnice v Pardubicích leží vážně nemocné děti. Poté, co zloděj přesekl kabel, spadl celý informační systém. Kdyby lékaři potřebovali rychlé informace z laboratorního vyšetření, dostali by se do velkých problémů.

Výpadek měl za následek to, že by mnozí pacienti nedostali takovou lékařskou péči, jaká by byla za potřebí. U mnohých pacientů mohlo dojít i k vážnému ohrožení jejich životů. Dvě třetiny nemocnice bylo bez komunikačního spojení řádově na 10 hodin. A to je na nemocnici, jakou je nemocnice v Pardubicích, opravdu hodně.

Pachatel kabely jen přeřezal - zjistil, že neobsahují meď 

Během odcizování pachatel zjistil , že se jedná o optické kabely, které měď neobsahují. A tak stačil kabely jen přeříznout. I tak způsobil velkou škodu na majetku.

Zaměstnanci nemocnice museli co nejrychleji natáhnout víc než půl kilometru nového vedení. Poškozené optické kabely se totiž nedaly znovu opravit. Přitom se zjistilo, že zloděj napáchal ještě další škody. Pachatel rozřezal na několika místech i telefonní kabely, technici je proto museli provizorně pospojovat.

Škoda, kterou pachatel způsobil, byla odhadnuta na 240 tisíc korun.
Za ohrožení pacientů hrozí pachateli trest odnětí svobody až na 8 let.

Televizní noviny, nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz