Zpravodajství

Dětská olympiáda v Ústí: Muž natáčel nahé děti!

Dětská olympiáda v Ústí: Muž natáčel nahé děti!

Ústečtí strážníci ve čtvrtek zadrželi třicetiletého muže, který údajně přes okno natáčel a fotografoval převlékající se účastníky dětské olympiády. Muž se pohyboval kolem školy ve Staré ulici, kde je část mladých sportovců ubytována.

Měl u sebe videokameru a fotoaparát, řekl zástupce ředitele ústecké městské policie Jan Novotný.

Muž nejspíš nebyl ve čtvrtek u školy poprvé

Městská policie na něho čekala, protože ve středu si na tomtéž místě všimla podezřelého muže jedna z vychovatelek, jež děti hlídala. Strážníci proto v okolí školy posílili hlídky. Novotný uvedl, že když muž hlídku městské policie uviděl, dal se na útěk. Strážníci ho ale dostihli a předali státní policii.

Petra Vojtěchová z ústecké policie řekla, že policisté již muže vyslechli a zabavili mu jak kameru, tak digitální fotoaparát. Případ zatím prošetřují jako přestupek. Podle Vojtěchové policisté pošlou na odbornou expertizu záznamy a fotografie, které muž pořídil, a budou zjišťovat, zda je někomu předal nebo s nimi obchodoval.

Pod dohledem městské policie je všech více než 4000 dětí, které se tento týden v Ústí nad Labem účastní III. letní Olympiády dětí a mládeže České republiky. Strážník je podle Novotného již od prvního dne nepřetržitě v každé ze škol, kde mladí sportovci bydlí. Městská policie hlídá i okolí škol.

 

 

Televizní noviny, nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz