Zpravodajství

Zákon o sociálních službách má prý trhliny

Zákon o sociálních službách má prý trhliny

Proti novele zákona o poskytování sociálních služeb chce bojovat odborový svaz zdravotnictví a sociální péče. Nelíbí se mu především to, že novela špatně řeší přidělování dotací jednotlivým poskytovatelům. Peníze by totiž měl nově rozdělovat kraj a to může být podle odborářů problém.

Zdroj: TV Nova

Již několik měsíců platí nový zákon o sociálních službách. Podle odborového svazu zdravotnictví a sociální péče má ale řadu trhlin. Jednotlivé organizace se především bojí o peníze, které stát každoročně na pomoc sociálně slabým a postiženým lidem rozděloval.

Ve starém zákoně totiž dotace rozděloval stát, který ale žádného regionálního poskytovatele sociálních služeb neprovozoval. Ted by měl peníze dělit kraj, který ale desítky organizací provozuje.

Od novely zákona ale odborový svaz očekával něco zcela jiného.

Jediným vychodiskem, jak zabezpečit spravedlivé rozdělení peněz od státu je podle odborářů změna zákona.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Porošenka nepustili z Ukrajiny

Ukrajinská pohraniční stráž nedovolila bývalému prezidentovi Petru Porošenkovi vycestovat ze země. Informovala o tom jeho strana Evropská solidarita na facebooku. Porošenko mířil na jednání parlamentního shromáždění Severoatlantické aliance (NATO) v Litvě. Poprvé se pokusil hranice překročit už v pátek večer. Podle pohraničníků neměl na opuštění Ukrajiny patřičná povolení.

Píše se na Deník.cz