Zpravodajství

Přehádal páťáky a odnesl si čtvrt milionu

Přehádal páťáky a odnesl si čtvrt milionu
Zdroj: TV Nova

V sobotu jste mohli sledovat první díl nové vědomostní soutěže Jsi chytřejší než páťák? Nejlépe se vedlo Milanu Kolkovi, který si odnesl tučnou výhru. Jak s penězi naloží a kdy mu bylo během přenosu nejvíc horko?

Milan Kolek se do soutěže Jsi chytřejší než páťák? přihlásil ze zvědavosti. „Líbil se mi formát, líbil se mi výběr moderátorů, který sliboval upřímnou zábavu, a byl jsem zvědavý, jak obstojím. Poslední motivací mi byla případná finanční odměna," řekl nám soutěžící, který si v sobotu odnesl výhru 300 tisíc korun.

A příprava? „Jsem upřímný člověk, a proto to řeknu narovinu - na přípravu jsem moc nedal. Jeden den před soutěží jsem šel do knihkupectví a nakouknul do učebnic matematiky a češtiny pro páté třídy. Hned jsem je zase zavřel a smířil se s tím, že to bude vabank (smích)," prozradil Milan Kolek. „Nevím, jestli to bylo v televizi vidět, ale při natáčení jsem byl zpocený hrůzou," vzpomíná. „Všechny otázky mi v tu chvíli připadaly nadmíru těžké, měl jsem trému, působily na mě kamery, režisér, diváci. Nejhorší chvilky jsem prožíval u otázky: Která země je největší Estonsko, Litva, nebo Lotyšsko? Pomáhal jsem si, čím se dalo, dokonce jsem vzpomínal i na hokej," směje se.

„Když se na celou soutěž dívám zpětně, uvědomuji si, jak skvělá to byla zkušenost. Poprvé jsem se mohl zúčastnit natáčení, vidět, jak všechno pracuje. Lidé ve štábu byli velmi milí a moderátoři přesně takoví, jak jsem očekával - vtipní a pohotoví," vzpomíná. „Za peníze, které jsem v soutěži vyhrál, přispěji dětem na studia a za zbytek si udělám nějakou radost," plánuje Milan Kolek.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz