Zpravodajství

EXKLUZIVNĚ: Krejčířovi obhájci se pustili do českého policisty

EXKLUZIVNĚ: Krejčířovi obhájci se pustili do českého policisty

Soud s uprchlým českým podnikatelem Radovanem Krejčířem byl odročen na pátek. Bude pokračovat křížový výslech vyšetřovatele Jiřího Nováka. Ten si podle jihoafrického Interpolu vede u soudu velmi dobře. Krejčíř zůstává nadále ve vazbě. Přímo na místě situaci sledoval reportér TV Nova Jiří Hynek.

Dnešní soud začal v 11:50 SEČ. Líčení pokračovalo opět výpovědí policisty Jiřího Nováka. Novák při minulém přelíčení v úterý na Krejčířovi nenechal nit suchou.

Novák dnes soudu řekl, že pozměněné pasy nalezené u Krejčíře v roce 2002 byly na jména Béla a Polanský. Český policista se také vyjdřuje k dokumentům s názvem Lomikar. Ty měly představovat plán českého státu na Krejčířovu likvidaci, informoval nova.cz Hynek.

Novák: Krejčíř měl doma zbraně a falešné peníze

Dokumenty předložila Krejčířova obhajoba. Novák je však zpochybňuje s tím, že takto dokumenty v České republice nevypadají a jde pravděpodobně o falzifikát.

Novák u soudu sdělil, že u Krejčíře doma byly nalezeny zbraně a obrazy ukradené při jedné z loupeží a dále větší množství falešných bankovek, uvedl pro náš server Hynek.

Obhajoba začala křížovým výslechem Nováka

Poté se slova ujala Krejčířova obhajoba a začala křížovým výslechem Nováka. Snaží se jej zpochybnit. Obhájci tvrdí, že Novák v minulosti napsal prohlášení, že v JAR nemůže jako svědek vystupovat i přesto, že nyní tak právě činí. Novák tvrdí, že mu nakonec české orgány svědectví povolily.

Novakovi se zatím doposud dařilo odpovídat a vyvracet argumenty Krejčířových právníků, kteří se jej snaží zpochybnit. Padla otázka i ohledně Novákovy svatby.

Došlo i na výtky vůči českému právnímu systému

Krejčířovi právníci napadají Nováka, že se kauzy českého podnikatele v ČR příliš táhnou. Novák na to opáčil zemanovským bonmotem, že "zloděje aut se daří odsoudit rychle, ale u osoby na vrcholu zločinného spolčení to je velmi těžké."

Navíc Novák zdůraznil, že Krejčířovi právníci kauzy v Česku záměrně zdržují, uvedl Hynek.

Novák: Za dva měsíce se s Krejčířovým spisem nejde seznámit

Právníci se snaží napadat některé svědky proti Krejčířovi v České republice. Napadli také některá obvinění, jako například podvod se společností Čepro nebo přípravy vraždy celníka.

Novák na to ale říká, že Krejčířovi právníci se těžko mohli za dva měsíce seznámit s desetitisíci stranami spisového materiálu.

Krejčíř spolu se svými právníky nabízí soudu kauci 15 milionů korun. Podle Nováka udělal Krejčíř několik kroků ke spáchání vraždy.

Krejčířovo zatčení podle slov Nováka neselhalo, selhal prý následný postup policistů při domovní prohlídce. Novák to uvedl u soudu v úterý. 

Novák u soudu dále řekl, že doma u Krejčíře byl nalezen kufřík s důležitými materiály, byly tam schémata, poznámky a plány týkající se jeho trestné činnosti a zločinného spolčení, informoval Hynek. Našlo se údajně 142 stran listin.

Podle Nováka byly u Krejčíře nalezeny lyžařské brýle, na kterých byla zjištěna stopa DNA zmizelého Jakuba Konečného, uvedl Hynek.

Čtyřiatřicetiletý podnikatel Jakub Konečný zmizel v březnu 2005. Krejčíř o něm hovoří jako o člověku, který zprostředkoval půjčku pro Stanislava Grosse.

Novák u soudu uvedl i další šokující informace. Už v roce 2002 byly podle něj u Krejčíře doma nalezeny padělané pasy. Našel se tam také průkaz člena Parlamentu České republiky, a dokonce průkaz člena České advokátní komory, uvedl pro nova.cz Hynek.

Nova.cz, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz