Zpravodajství

Americká televize: Česku hrozily na letištích teroristické útoky

Americká televize: Česku hrozily na letištích teroristické útoky
Zdroj: TV Nova

Podle internetového serveru americké televize ABC americké zpravodajské služby varovaly Česko, že mu hrozily teroristické útoky islámských extrémistů z Al-Kaida. Mluvčí české Bezpečnostní informační služby Jan Šubrt však informace americké televize popřel. Podobně zareagoval i mluvčí policejního prezidia Pavel Hanták.

"Informace zpravodajských služeb varovaly, že letiště a letadla v ČR se mohla stát terčem útoků teroristů spojených s Al-Kaidou," uvedla televize ABC. Podle ní americké bezpečnostní služby očekávaly i útoky ve skotském Glasgowě. Televize ABC uvedla, že americké služby varovaly před útoky před dvěma týdny.

Článek americké televize si můžete přečíst zde

"Žádné takové informace nemáme a neměli jsme je ani v uplynulých týdnech," zdůraznil Šubrt. Podle něj Česku vážné nebezpečí nehrozí. "O případných útocích nás neinformovali ani naši zahraniční partneři," řekl mluvčí BIS. "Je tu ovšem potenciální riziko útoku, neboť jsme členy protiteroristické koalice a NATO," dodal Šubrt. "Pro radikály ale není Česko prioritním cílem," dodal.

V podobném duchu mluvil i policejní mluvčí Hanták. "Zcela jednoznačně mohu vyvrátit, že by policie obdržela informace o možném útoku na česká letiště," sdělil našemu serveru Hanták. Podle něj tak nejsou aktuální případná zvýšená bezpečnostní opatření na letištích. Možné varování od Američanů o terorismu v ČR popřela i mluvčí ministerstva vnitra Jana Malíková.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz