Zpravodajství

V centru Plzně našli leteckou pumu

V centru Plzně našli leteckou pumu
Zdroj: TV Nova

Na tři hodiny se dnes úplně zastavil život v centru Plzně. Dělníci pracující na stavbě totiž při výkopových pracích objevili nevybuchlou funkční bombu z druhé světové války. Pyrotechnik okamžitě nařídil evakuaci v okruhu půl kilometru.

Nález zřejmě nevybuchlé letecké pumy v úterý zkomplikoval dopravu v centru Plzně. Kvůli bezpečnosti policie uzavřela asi půlkilometrový okruh kolem nálezu. Opatření zasáhla frekventovanou část města, v Plzni tak dopoledne vznikly až několikametrové kolony.

"Bombu pyrotechnici naložili kolem 13:00, poté policie opět obnovila normální provoz," řekl mluvčí plzeňské policie Jaroslav Ibehej.

"Kolona s naloženou pumou odjela těsně po 13:00 do vojenského prostoru Jince, kde bude bomba zlikvidovaná," doplnil. Bomba byla nalezena při výkopových pracích na stavbě hotelu Hamburg v ulici U pivovaru. Jde zřejmě o leteckou pumu o váze asi 250 kilogramů.

Okolí bylo vyklizeno

Kvůli nebezpečí výbuchu bylo vyklizeno celé okolí, včetně soudu a státního zastupitelství Plzeň - město. Bezpečnostní okruh zasáhl i hlavní tah na Prahu, kudy projíždí mnoho vozidel.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz