Zpravodajství

Naše babička - to je dílo!

Naše babička - to je dílo!
Zdroj: TV Nova - Kiril Táborský

Mám tři děti, fajn manžela a fungující rodinu. Mojí mamince je osmdesát šest let a žije v penzionu pro staré lidi, kde má tu nejlepší, celodenní péči. Každou volnou chvíli se za ní snažím chodit, doprovázím ji k lékařům, navštěvují ji i mé děti a manžel. Bereme si ji o svátcích, víkendech, nemám pocit, že by strádala. Ona má ale pořád málo, neustále si stěžuje a nejvíc v době, kdy se dozví, že mám dovolenou. To mi okamžitě vyčítá, že v tu dobu chtěla jet tam a tam, a že teď kvůli mně nemůže. Nevím jak s ní jednat. Milena

Milá Mileno,
Myslím, že vaše maminka se cítí sama a to je vše. Chápu vás, že se o ni nemůžete starat dvacet čtyři hodin denně, máte tři děti, manžela domácnost. Píšete, že ji navštěvujete, staráte se, berete si ji domů, když je to možné a myslím, že děláte dostatek a staráte se dobře. Kdyby se vaše maminka rozhlédla kolem, jistě uvidí , že někteří její "spolubydlící" jsou na tom mnohem hůř. Mnoho starých lidí je do podobných zařízení odsunuto a dětmi a vnuky zapomenuto.

Myslím, že byste měla být razantnější. To, že máte dovolenou, kterou si chcete užít se svou rodinou, není nic ilegálního a mamince tuto informaci prostě oznamte. Lékaře přeobjednejte a netrapte se. Staří lidé jsou už takoví, lítostiví a mnoho věcí nemyslí tak, jak říkají. Naplánujte nějaký čas, který po dovolené strávíte s ní, bude se těšit a nebude vám naschvál znepříjemňovat vaše volno.

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanada plánuje zakázat Putinovi a dalším členům ruské vlády vstup do země

Kanadský senát v úterý navrhl změnu zákona o přistěhovalectví a ochraně uprchlíků (IRPA), který by umožnil zakázat vstup všem osobám podléhajícím kanadským sankcím i jejich rodinným příslušníkům. "Zákaz vstupu blízkých spolupracovníků a klíčových stoupenců Putinova režimu, včetně těch, kteří jsou zodpovědní za tuto nevyprovokovanou agresi, je jedním z mnoha způsobů, jak činíme Rusko odpovědným za jeho zločiny," uvedl podle Reuters v prohlášení kanadský ministr veřejné bezpečnosti Marco Mendicino.

Píše se na Deník.cz