Zpravodajství

„Páťáci“ mi přispěli na dovolenou

„Páťáci“ mi přispěli na dovolenou
Zdroj: TV Nova

Benedikt Mišovič minulou neděli bojoval o tisíce s páťáky. Příliš se mu nedařilo, protože si odnesl oproti svým minulým kolegům „pouhých“ dvacet pět tisíc korun. S výhrou je ale nadmíru spokojen, protože přispěje do rodinného rozpočtu na pěknou dovolenou.

„Když jsem v televizi viděl upoutávku na soutěž Jsi chytřejší než páťák, řekl jsem si, že by to stálo za to. Mám rád nové, originální a neotřelé věci. Tato soutěž navíc slibovala něco, co mě lákalo - zkusit si, jak jsem na tom i po letech s všeobecnými znalostmi," řekl nám na úvod Benedikt Mišovič. „I když jsem poněkud váhal, jestli mám dát své vědomosti všanc před celým národem, přece jenom jsem se rozhodl zkusit štěstí."

Benedikt Mišovič se rozhodl jít do soutěže po hlavě. „Žádné opakování, kvízy a podobné věci nepřicházely v úvahu. Rozhodl jsem se, že nejlepší bude, když budu skutečně spoléhat jen na to, co si pamatuji," svěřil se pan Mišovič. „Sám sobě jsem se potom musel v duchu smát. Moc jsem si v průběhu soutěže nevěřil, působila na mě tréma a celková atmosféra natáčení. Vaz mi zlomila poslední otázka ´Jak se nazývá rovná strana listu?´. V tu chvíli jsem nevěděl, ani kolik stran má list, natož jak se jmenují," říká s nadsázkou Benedikt Mišovič. „Vzdal jsem to, ale potom jsem si vzpomněl, že je to čepel," dodává se smíchem.

Jako hosta si s sebou do studia přivedl svého sedmiletého syna. „Byl mojí oporou, i když mi na konci natáčení řekl, ´tati, byla to zlatá střední cesta, ale byl jsi docela dobrý´," vzpomíná. „Doma jsme potom tajili, jak celé natáčení dopadlo i kolik jsem vyhrál. Nechali jsme rodinu napnutou až do poslední chvíle, nedělního přenosu," popisuje. „Za vyhrané peníze jsem dostal pochvalu, přispěl jsem tak na naši letošní dovolenou."

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz