Zpravodajství

V horku komíny netáhnou, hrozí výbuch

V horku komíny netáhnou, hrozí výbuch
Zdroj: TV Nova

Záchranáři varují před pobytem v místnostech, kde jsou do komína zavedeny plynové spotřebiče. Záchranáři už evidují několik případů, kdy se lidé v domácnosti otrávili zplodinami. Dva lidé už přitom zemřeli, jiní se léčí z otrav.

Komín běžně funguje tak, že kouř jím stoupá vzhůru, protože je lehčí, než venkovní chladný vzduch. Ve dnech, jako jsou tyto, ale tento fyzikální zákon nefunguje. Zplodiny jsou chladnější a teplo z venku je zatlačuje zpět do místnosti.

V komíně vzniká nulový nebo dokonce opačný tah. Spaliny postupně naplní místnost a mohou zabíjet.

Jedna dívka zemřela, manželský pár a mladý chlapec ostatní vyvázli jen s otravou. V koupelně našla paní Kaiserová svého syna v bezvědomí, poté co se nadýchal kysličníkem uhelnatým unikajícím z plynové karmy.

Lidé si nebezpečí mnohdy ani neuvědomují.

Jediné, co záchranáři spolu s odborníky pro tyto extrémně horké dny radí, je hodně větrat, anebo do těchto prostorů raději ani nevstupovat.

 

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz